Oranier FZ 2230.15 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Oranier FZ 2230.15 (1 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 33 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Oranier FZ 2230.15 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

56 L
1.75kWh/cycle*
-MJ/cycle*
-kWh/cycle*
65/2014
20861482
A
-
6.30
FZ
FZ
FZ
FZ FZ 22
22
22
222230
30
30
30 30 1
1
1
117
7
7
77
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Oranier |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | FZ 2230.15 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 43000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 865 mm |
| Sladdlängd: | 1.4 m |
| Ugnens strömkälla: | gas |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 160 - 270 ° C |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnens nettokapacitet: | 75 l |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 10 A |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Manöverplats: | Framsida |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1750 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1750 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 3000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1000 W |
| Höjdjustering: | 15 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 0.025 W |
| Handtagets färg: | Vit |
| Ugnens placering: | Botten |
| Antal glaspaneler dörr: | 2 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Oranier FZ 2230.15 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Oranier Manualer
12 Mars 2026
9 Augusti 2025
8 Augusti 2025
8 Augusti 2025
8 Augusti 2025
7 Augusti 2025
7 Augusti 2025
1 April 2025
7 Februari 2025
28 December 2024
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026