Orbegozo HCE 73 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Orbegozo HCE 73 (31 sidor) i kategorin Spis. Guiden har ansetts hjälpsam av 36 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Orbegozo HCE 73 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/31

ESTUFACATALÍTICA–MANUALDEINSTRUCCIONES
CATALYTIC GAS HEATER - INSTRUCTION MANUAL
RADIATEURCATALYTIQUE - MANUELD’INSTRUCTIONS
CATALÍTICO- MANUALDEINSTRUÇÕES
HCE 73
Sonifer,S.A.Avenida de Santiago,86
30007Murcia España
E-mail: sonifer@sonifer.es
MADEIN P.R.C.
Leaatentamenteestemanualantesde utilizaresteaparatoy guárdeloparafuturasconsultas.Sóloasípodrá
obtenerlosmejoresresultadosy la máximaseguridaddeuso.
Readthismanualcarefullybeforerunning thisapplianceand saveit for referenceinordertoobtainthebest
resultsandensuresafeuse.
Veuillezlireattentivementcemanuelavantd’utilisercetappareiletconservez-lepourtoute consultation
future.C’estlaseulefaçond’obtenirlesmeilleursrésultatsetunesécurité optimaled’utilisation.
Leiaestemanualcuidadosamenteantesde utilizaresteaparelhoe guarde-oparaconsultafutura.Sóassim,
poderá obter osmelhoresresultadosea máximasegurançana utilização.
Este producto no esadecuado paracalefacción primaria.
This productisnotsuitablefor primaryheating purposes.
Ce produit ne peut pasêtre utilisé comme chauffage principal .
Este produto não éadequado parafinsde aquecimento principal.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Orbegozo |
| Kategori: | Spis |
| Modell: | HCE 73 |
| Vikt: | 8000 g |
| Bredd: | 420 mm |
| Djup: | 350 mm |
| Höjd: | 740 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Lämplig för: | inomhus |
| Placeringsalternativ: | Golv |
| Bränsleförbrukning: | 305 g/h |
| Produktens färg: | Svart |
| Värmeeffekt: | 4200 W |
| Styrhjul: | Ja |
| Bräsnletyp: | gas |
| Gastyp: | Butan |
| Tändning typ: | Piezo |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Orbegozo HCE 73 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Spis Orbegozo Manualer
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
6 Oktober 2025
6 Oktober 2025
6 Oktober 2025
6 Oktober 2025
3 Augusti 2025
3 Augusti 2025
3 Augusti 2025
3 Augusti 2025
Spis Manualer
Nyaste Spis Manualer
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026