Orbegozo PW 1445 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Orbegozo PW 1445 (17 sidor) i kategorin Fläkt. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Orbegozo PW 1445 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/17

VENTILADORINDUSTRIAL- MANUALDEINSTRUCCIONES
POWERFAN -INSTRUCTIONMANUAL
VENTILATEURINDUSTRIEL-MANUELD’INSTRUCTIONS
VENTILADORINDUSTRIAL-MANUALDEINSTRUÇÕES
Sonifer,S.A.
AvenidadeSantiago,86
30007Murcia
España
E-mail: sonifer@sonifer.es
MadeinP.R.C.
Leaatentamenteestemanualantesdeutilizaresteaparatoy guárdeloparafuturasconsultas.Sóloasí
podráobtener los mejoresresultadosy la máxima seguridad deuso.
Readthismanualcarefullybeforerunningthisapplianceandsaveit forreferenceinordertoobtainthe
best resultsand ensuresafeuse.
Veuillez lireattentivement ce manuel avant d’utilisercet appareil et conservez-lepour touteconsultation
future.C’est laseulefaçon d’obtenir les meilleursrésultatset unesécuritéoptimale d’utilisation.
Leiaestemanualcuidadosamenteantesdeutilizaresteaparelhoeguarde-oparaconsultafutura.Sóassim,
poderáobteros melhoresresultadosea máximasegurançanautilização.
PW1445
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Orbegozo |
| Kategori: | Fläkt |
| Modell: | PW 1445 |
| Färg på produkten: | Black, Orange |
| Vikt: | 6000 g |
| Bredd: | 475 mm |
| Djup: | 225 mm |
| Höjd: | 360 mm |
| Handtag: | Ja |
| Ljudnivå: | 55 dB |
| Förpackningens vikt: | 7000 g |
| Förpackningens bredd: | 490 mm |
| Djuppackning: | 250 mm |
| Förpackningshöjd: | 355 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal hastigheter: | 6 |
| Kraftkälla: | Brandstof |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IPX0 |
| Placering: | Draagbaar |
| Certifiering: | CE |
| Modell: | Industriell golvfläkt |
| Luftflöde: | 650 m³/uur |
| Typ gas: | Butaan/propaan |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Handvat(en): | Ja |
| AC-ingångsspänning: | 220-240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Typ produkt: | Industriële ventilatorkachel |
| Lämplig för rumsvolymer upp till: | 470 m³ |
| Bränsle: | Gas |
| Värmekraft: | 30000 W |
| Nominell nätspänning: | 0.1 A |
| Typ av inflammation: | Piezo |
| Fläkthastighet: | - RPM |
| Gasförbrukning: | 55320 g/24u |
| Propangas tryck: | 700 mbar |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Effekt: | 120 W |
| Fläktdiameter: | 450 mm |
| Material, hölje: | Metall |
| Strömkälla av typen: | AC |
| På / av-knapp: | Ja |
| Antal: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Orbegozo PW 1445 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläkt Orbegozo Manualer
31 December 2025
31 December 2025
9 December 2024
9 December 2024
9 December 2024
9 December 2024
9 December 2024
9 December 2024
9 December 2024
9 December 2024
Fläkt Manualer
Nyaste Fläkt Manualer
8 April 2025
8 April 2025
8 April 2025
5 April 2025
3 April 2025
2 April 2025
2 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
1 April 2025