Severin DK 1013 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Severin DK 1013 (34 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 14 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.6 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
34
Nedladdningar
216
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | DK 1013 |
| Bredd: | 460 mm |
| Djup: | 285 mm |
| Höjd: | 88 mm |
| Produktens färg: | Silver |
| Apparatens placering: | Bänkdiskmaskin |
| Typ av spishäll: | Gjutjärnsplatta |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 2 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 2 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 185 mm |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Höger |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 150 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1000 W |
| Stora brännare / kokzon: | 1500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1000 W |
| Dimensioner på Installationsfack (BxDxH): | 460 x 272 x 88 mm |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
Ugn Severin Manualer
22 September 2024
6 September 2024
1 September 2024
1 September 2024
1 September 2024
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026