Severin DT 8762 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin DT 8762 (56 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Severin DT 8762 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | DT 8762 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 39000 g |
| Bredd: | 542 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 1434 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 176 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Förpackningens bredd: | 567 mm |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Nej |
| Kylmedium: | Isobutan (R600a) |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Kina |
| Frystemperatur (min): | -18 ° C |
| Justerbara hyllor: | Ja |
| Hållbarhetsorganisationer: | amfori BSCI |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 580 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 42500 g |
| Produkter per ytterförpackning: | 1 styck |
| Produkter per lastpall: | 2 styck |
| Produkter per lastpallslager: | 2 styck |
| Lastpallens bruttovikt: | 107000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 22 h |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, ErP, REACH, WEEE |
| Djup med öppen dörr: | 1125 mm |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Isbricka: | Ja |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 206 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 40 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Nej |
| Strömväxlingsteknik: | Nej |
| Barnsäkert: | Nej |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 41 l |
| Total kapacitet, brutto: | 207 l |
| Kylkapacitet netto: | 165 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Vattenberedare: | Nej |
| Dörröppningsvinkel: | 135 ° |
| Bredd med öppen dörr: | 940 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Antal produkter per innerförpackning: | 1 styck |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 841810800 |
| Mittfacket: | Nej |
| Iskrossning: | Nej |
| Antal löstagbara hyllor: | 2 |
| Innerbelysning, frys: | Nej |
| Fellarm: | Nej |
| Felindikation: | Nej |
| Fraktkartongens bredd: | 580 mm |
| Fraktkartongens längd: | 1485 mm |
| Fraktkartongens höjd: | 567 mm |
| Smart Frost (frys): | Nej |
| Automatisk stängningssystem: | Nej |
| Antal dörrfack, frys: | 2 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin DT 8762 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
1 Februari 2025
20 Oktober 2024
26 September 2024
26 September 2024
26 September 2024
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026