Severin DT 8782 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Severin DT 8782 (68 sidor) i kategorin Frys. Denna manual har varit användbar för 42 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
68
Nedladdningar
1.401
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | Frys |
| Modell: | DT 8782 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 45000 g |
| Bredd: | 560 mm |
| Djup: | 630 mm |
| Höjd: | 1475 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 184 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Förpackningens bredd: | 620 mm |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Justerbara hyllor: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Låddjup: | 630 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 48000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 17 h |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 209 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 39 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Minsta drifttemperatur: | 16 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 38 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Nej |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 47 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Nej |
| Kylkapacitet netto: | 162 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Frostfri (frys): | Nej |
Frys Severin Manualer
29 September 2024
21 September 2024
31 Augusti 2024
23 Augusti 2024
22 Augusti 2024
Frys Manualer
Nyaste Frys Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026