Severin KA 4816 Bruksanvisning
Severin kaffebryggare KA 4816
Läs gratis den bruksanvisning för Severin KA 4816 (76 sidor) i kategorin kaffebryggare. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Severin KA 4816 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/76

DEGebrauchsanweisung
GBInstructions for use
FRMode d’emploi
NLGebruiksaanwijzing
ESInstrucciones de uso
ITManuale d’uso
DKBrugsanvisning
SEBruksanvisning
FIKäyttöohje
PLInstrukcja obsługi
GROδηγίες χρήσεως
RUРуководство по эксплуатации
ART.-NO. KA 4815 / KA 4816 / KA 4817 / KA 4822 / KA 9554
Kaffeeautomat 4
Coffee Maker 10
Cafetière 15
Koffiezet apparaat 21
Cafetera 27
Caffettiera 33
Kaffemaskine 39
Kaffekokare 44
Kahvinkeitin 49
Ekspres do kawy 54
Καφετιέρα 60
Кофеварка 66
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kaffebryggare |
| Modell: | KA 4816 |
| Produkttyp: | Droppande kaffebryggare |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 1940 g |
| Höjd: | 380 mm |
| Förpackningens vikt: | 2460 kg |
| Förpackningens bredd: | 293 mm |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Sladdförvaring: | Ja |
| Inbyggd kvarn: | Nej |
| Synlig vattennivå: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Effekt: | 1000 W |
| Låddjup: | 260 mm |
| Apparatens placering: | Bänkdiskmaskin |
| Kaffe ingångstyp: | Malat kaffe |
| Koppkapacitet: | 10 koppar |
| Espresso-tillagning: | Nej |
| Kaffe-tillagning: | Ja |
| Typ av kaffebryggare: | Halvautomatisk |
| Behållare för bryggt kaffe: | Kanna |
| Diskvattensäkra delar: | Ja |
| Vattennivå indikator: | Ja |
| Multidryck: | Nej |
| Surround modes quantity: | 1.25 l |
| Bakgrundsljusknappar: | Ja |
| Löstagbar filterhållare: | Ja |
| Material på behållare för bryggt kaffe: | Glas |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin KA 4816 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kaffebryggare Severin Manualer
13 Oktober 2024
12 Oktober 2024
23 September 2024
22 September 2024
21 September 2024
21 September 2024
17 September 2024
16 September 2024
16 September 2024
13 September 2024
kaffebryggare Manualer
Nyaste kaffebryggare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026