Severin KGK 8942 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin KGK 8942 (68 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Severin KGK 8942 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/68

ART.-NR. KGK 8941 / 8942 / 8945 / 8946
DE Gebrauchsanweisung Kühl-Gefrierkombination 2
GBInstructions for use Fridge/freezer combination 19
FRMode d’emploi Réfrigérateur/congélateur 35
NL Gebruiksaanwijzing Koel/vriescombinatie 51
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KGK 8942 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 63000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 635 mm |
| Höjd: | 1855 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 244 kWh |
| Ismaskin: | Ja |
| Förpackningens bredd: | 661 mm |
| Fryskapacitet: | 4.3 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Kylmedium: | Isobutan (R600a) |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Färgnamn: | Dark inox (8942) |
| Ursprungsland: | Kina |
| Hållbarhetsorganisationer: | amfori BSCI |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Låddjup: | 704 mm |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 11 h |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, ErP, REACH, WEEE |
| Djup med öppen dörr: | 1230 mm |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 317 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Klimatkategori: | ST-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 94 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 341 l |
| Kylkapacitet netto: | 223 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Bredd med öppen dörr: | 1010 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 841810800 |
| Displayens placering: | På dörren |
| Färskzon-fack bruttokapacitet: | 12 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin KGK 8942 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
1 Februari 2025
20 Oktober 2024
26 September 2024
26 September 2024
26 September 2024
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026