Severin KS 9795 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin KS 9795 (48 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Severin KS 9795 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/48

Kühlschrank 3
Refrigerator 13
Réfrigérateur-congélateur 23
Koelkast 34
ART.-NO. KS 9792 / KS 9793 / KS 9794 / KS 9795 / KS 9796 / KS 9797 /
KS 9933 / KS 9934 / KS 9935 / KS 9936 / KS 9937 / KS 9938 / KS 9950
DE Gebrauchsanweisung
GBInstructions for use
FRMode d’emploi
NL Gebruiksaanwijzing
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KS 9795 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 47500 g |
| Bredd: | 560 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 1440 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 184 kWh |
| Förpackningens bredd: | 570 mm |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| Flaskställ: | Ja |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Produktens färg: | Röd |
| Låddjup: | 620 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 51000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 17 h |
| Djup med öppen dörr: | 1110 mm |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 209 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 39 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Äggfack: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Fryskapacitet netto.: | 47 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Total kapacitet, brutto: | - l |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 162 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Frostfri (frys): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin KS 9795 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
1 Februari 2025
20 Oktober 2024
26 September 2024
26 September 2024
26 September 2024
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026