Severin KS 9953 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin KS 9953 (45 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Severin KS 9953 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/45

Kühlschrank 3
Refrigerator 13
Réfrigérateur-congélateur 22
Koelkast 32
ART.-NO. KS 9050 / KS 9908 / KS 9909 / KS 9939 / KS 9952 / KS 9953 /
KS 9954 / KS 9955 / KS 9956 / KS 9957
DEGebrauchsanweisung
GBInstructions for use
FRMode d’emploi
NLGebruiksaanwijzing
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KS 9953 |
| Färg på produkten: | Meerkleurig |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 12100 g |
| Bredd: | 730 mm |
| Djup: | 1040 mm |
| Höjd: | 910 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 184 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Rekommenderad ålder (max): | 3 jaar |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Förvaringsväska: | Ja |
| Djup när den är hopfälld: | 230 mm |
| Höjd hopfälld: | 850 mm |
| Maxvikt: | 36 kg |
| Produktens färg: | Gul |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Korg ingår: | Ja |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 17 h |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 212 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 39 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Minsta drifttemperatur: | 16 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 38 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 46 l |
| Kylkapacitet netto: | 166 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Antal löstagbara hyllor: | 3 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin KS 9953 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
1 Februari 2025
20 Oktober 2024
26 September 2024
26 September 2024
26 September 2024
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026