Severin KGK 8906 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin KGK 8906 (112 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Severin KGK 8906 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/112

ART.-NR. KGK 8905 / 8906
DEGebrauchsanweisung Kühl-Gefrierkombination 2
GBInstructions for use Fridge/freezer combination 17
FRMode d’emploi Réfrigérateur/congélateur 30
NLGebruiksaanwijzing Koel/vriescombinatie 44
ESInstrucciones de uso Frigorífico combi 57
ITIstruzioni per l’uso Combinazione frigorifero/congelatore 70
SVBruksanvisning Kylskåp/fryskombination 83
PLInstrukcja użytkowania Połączenie lodówki z zamrażarką 96
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KGK 8906 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 55000 g |
| Bredd: | 540 mm |
| Djup: | 576 mm |
| Höjd: | 1700 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 220 kWh |
| Ismaskin: | Ja |
| Förpackningens bredd: | 580 mm |
| Fryskapacitet: | 3.5 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Kylmedium: | Isobutan (R600a) |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Kina |
| Hållbarhetsorganisationer: | amfori BSCI |
| Produktens färg: | Svart |
| Låddjup: | 630 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 60500 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 15 h |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, ErP, REACH, WEEE |
| Djup med öppen dörr: | 1090 mm |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 231 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 70 l |
| Total kapacitet, brutto: | 215 l |
| Kylkapacitet netto: | 161 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Bredd med öppen dörr: | 915 mm |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 841810800 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin KGK 8906 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
1 Februari 2025
20 Oktober 2024
26 September 2024
26 September 2024
26 September 2024
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026