Severin RKG 8925 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Severin RKG 8925 (48 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 21 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.3 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
48
Nedladdningar
539
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | RKG 8925 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 53000 g |
| Bredd: | 550 mm |
| Djup: | 615 mm |
| Höjd: | 1830 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 202 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Förpackningens bredd: | 660 mm |
| Fryskapacitet: | 3 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Kylmedium: | Isobutan (R600a) |
| Frystemperatur (min): | -18 ° C |
| Hållbarhetsorganisationer: | amfori BSCI |
| Produktens färg: | Vit |
| Låddjup: | 580 mm |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 15 h |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, ErP, REACH, WEEE |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 7 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 244 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 40 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 63 l |
| Kylkapacitet netto: | 181 l |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 841810800 |
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026