Severin RKG 8997 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Severin RKG 8997 (40 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 22 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
40
Nedladdningar
828
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | RKG 8997 |
| Vikt: | 68000 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 707 mm |
| Höjd: | 1943 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 240 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Förpackningens bredd: | 646 mm |
| Fryskapacitet: | 5 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Produktens färg: | Röd |
| Låddjup: | 740 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 72000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 18 h |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 315 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 90 l |
| Kylkapacitet netto: | 225 l |
| Frostfri (frys): | Ja |
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026