Severin TO 2056 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Severin TO 2056 (83 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 18 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
83
Nedladdningar
234
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | TO 2056 |
| Enhetsplacering: | Ingebouwd |
| Typ av operation: | Touch |
| Färg på produkten: | Black, Stainless steel |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 595 mm |
| Nettoskatt: | 3650 W |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Ljudnivå: | - dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | A+ |
| Belysning inuti: | Ja |
| Integrerad klocka: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisch |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Typ av lampa: | Halogeen |
| Total inomhuskapacitet (ugnar): | 71 l |
| Antal ugnar: | 1 |
| Kontrollposition: | Voorkant |
| LED-indikatorer: | Energiljus |
| På / Av knapp: | Ja |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.87 kWu |
| Energiförbrukning (tvungen konvektion): | 0.69 kWu |
| Att laga: | Ja |
| Ugnsstorlek: | Middelmaat |
| Typ av ugn: | Elektrische oven |
| Total ugnseffekt: | - W |
| Ugn med nettokapacitet: | 71 l |
| Ugnens termostatområde: | 40 - 275 °C |
| Restvärmeindikator: | Ja |
| Antal hyllor: | 1 galler |
| Antal rutnät: | 2 |
| Maximal temperatur (konventionell): | - ° C |
| Maximal temperatur (konvektion): | 230 ° C |
| Type beeldscherm: | TFT |
| Produktens färg: | Black, Stainless steel |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 30 l |
| Antal nivåer: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Fördröjd start timer: | Nej |
| Ansluten effekt: | 1600 W |
| Manöverplats: | Framsida |
| Typ av timer: | Mekanisk |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 30 l |
| Totalt ugn: | 1600 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Normalkokning: | Nej |
| 99-minuterstimer: | 120 min |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Mått, bakplåt: | 325 x 280 mm |
Ugn Severin Manualer
22 September 2024
6 September 2024
1 September 2024
1 September 2024
1 September 2024
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026