Siemens iQ300 LB55564SD Bruksanvisning
Siemens ventilationskåpa iQ300 LB55564SD
Läs gratis den bruksanvisning för Siemens iQ300 LB55564SD (76 sidor) i kategorin ventilationskåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 48 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Siemens iQ300 LB55564SD eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/76

Wichtige Sicherheitshinweise. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .2
Important safety information. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .6
Précautions de sécurité importantes . . . . . . . . . . . . . . . . . . .9
Belangrijke veiligheidsvoorschriften. . . . . . . . . . . . . . . . . . .13
Importanti avvertenze di sicurezza. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .16
Indicaciones de seguridad importantes. . . . . . . . . . . . . . . .20
Instruções de segurança importantes . . . . . . . . . . . . . . . . .24
Viktiga säkerhetsanvisningar!. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .28
Viktige sikkerhetsanvisninger. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .31
Tärkeitä turvaohjeita. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .34
Vigtige sikkerhedsanvisninger . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .37
Важныеправилатехникибезопасности . . . . . . . . . . . . . .41
Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. . . . . . . . . . .45
Önemli güvenlik uyarıları . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .49
Σημαντικέςυποδείξειςασφαλείας. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .52
Důležitá bezpečnostní upozornění . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .56
Dôležité bezpečnostné pokyny. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .59
Važne sigurnosne napomene. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .62
Instrucţiuni de siguranţă importante. . . . . . . . . . . . . . . . . . .65
Fontos biztonsági előírások . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .69
Pomembna varnostna navodila . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .73
Ø Wichtige Sicherheitshinweise
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Siemens |
| Kategori: | ventilationskåpa |
| Modell: | iQ300 LB55564SD |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 8000 g |
| Bredd: | 530 mm |
| Djup: | 380 mm |
| Höjd: | - mm |
| Årlig energiförbrukning: | 111.4 kWh |
| Sladdlängd: | 1.3 m |
| Motoreffekt: | 200 W |
| Antal motorer: | 2 |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Modell: | Inbyggd |
| Kompatibla produkter: | CE, VDE |
| Produktens färg: | Metallisk |
| Fettfilter typ: | Gjuten aluminium |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 59 dB |
| Installationsfack, bredd: | 500 mm |
| Installationsfack, djup: | 350 mm |
| Installationsfack, höjd: | 255 mm |
| Lampor: | 20 W |
| Ansluten effekt: | 240 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 650 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Diskmaskin filter: | Ja |
| Maximal återcirkulerande ström: | 320 m³/h |
| Energiklass, flödesdynamik: | D |
| Energiklass, belysning: | F |
| Energiklass, fettfiltrering: | B |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 650 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 650 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Siemens iQ300 LB55564SD ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
ventilationskåpa Siemens Manualer
31 Mars 2026
31 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
ventilationskåpa Manualer
Nyaste ventilationskåpa Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026