Siemens iQ300 LC96BBM50 Bruksanvisning
Siemens ventilationskåpa iQ300 LC96BBM50
Läs gratis den bruksanvisning för Siemens iQ300 LC96BBM50 (16 sidor) i kategorin ventilationskåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 48 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Siemens iQ300 LC96BBM50 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Siemens |
| Kategori: | ventilationskåpa |
| Modell: | iQ300 LC96BBM50 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 12000 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | - mm |
| Årlig energiförbrukning: | 44 kWh |
| Sladdlängd: | 1.3 m |
| Motoreffekt: | - W |
| Belysningsstyrka: | 221 lx |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 48 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Höjd (min): | 635 mm |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Höjd utan skorsten: | 53 mm |
| Certifiering: | CE, VDE |
| Modell: | Väggmonterad |
| Luftflöde: | 580 m³/h |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Fettfilter typ: | Gjuten aluminium |
| Höjd (max.): | 1075 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 60 dB |
| Lampor: | 3 W |
| Ansluten effekt: | 220 W |
| Typ av fläkt: | Bedrivs |
| Maximal flödeskapacitet: | 580 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Diskmaskin filter: | Ja |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | D |
| Exhaust plats: | Övre |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 60 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 550 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 650 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 70 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Siemens iQ300 LC96BBM50 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
ventilationskåpa Siemens Manualer
31 Mars 2026
31 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
ventilationskåpa Manualer
Nyaste ventilationskåpa Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
