Siemens iQ300 SR536S07IE Bruksanvisning
Siemens Diskmaskin iQ300 SR536S07IE
Läs gratis den bruksanvisning för Siemens iQ300 SR536S07IE (54 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 6 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Siemens iQ300 SR536S07IE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/54
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Siemens |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | iQ300 SR536S07IE |
| Enhetsplacering: | Ingebouwd |
| Typ av operation: | Touch |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Antal effektnivåer: | 9 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 9500 g |
| Bredd: | 575 mm |
| Djup: | 505 mm |
| Höjd: | 50 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 197 kWh |
| Torksystem: | Värmeväxlare |
| Sladdlängd: | 1.75 m |
| Barnlås: | Ja |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Typ av material (överst): | Glaskeramiek |
| Brännare/kokzonseffekt 2: | 2300 W |
| Brännare/kokzonseffekt 3: | 1800 W |
| Brännare/kokzonseffekt 1: | 1200 W |
| Antal brännare/kokzoner: | 4 zone(s) |
| Brännare/kokzon typ 1: | Sudderen |
| Brännare/kokzon typ 2: | Groot |
| Typ av brännare/kokzon 3: | Regulier |
| Lätt att städa: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 0 zone(s) |
| Antal elektroniska kokzoner: | 4 zone(s) |
| Kontrollposition: | Boven voorzijde |
| Ansluten last (elektrisk): | 6500 W |
| Installationsfackets bredd: | 560 mm |
| Installationsfack djup: | 490 mm |
| Nuvarande: | 16 A |
| Antal tvättprogram: | 6 |
| Boost funktion: | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Doseringsassistent: | Ja |
| Antal temperaturinställningar: | 5 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Glasskydd: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.7 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 2380 l |
| Restvärmeindikator: | Ja |
| Ramtyp: | Full trim |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 ° C |
| Ramfärg: | Roestvrijstaal |
| Typ av brännare/kokzon 4: | Sudderen |
| Brännare/kokzonseffekt 4: | 1200 W |
| Strömkälla brännare/kokzon 1: | Electrisch |
| Strömkälla brännare/kokzon 2: | Electrisch |
| Strömkälla brännare/kokzon 3: | Electrisch |
| Strömkälla för brännare/kokzon 4: | Electrisch |
| Inbyggd vattenavhärdare: | Ja |
| Placera brännare/kokzon 1: | Links achter |
| Diameter brännare/kokzon 1: | 145 mm |
| Placera brännare/kokzon 2: | Links voor |
| Brännare/kokzons diameter 2: | 210 mm |
| Placera brännare/kokzon 3: | Rechts achter |
| Brännare/kokzons diameter 3: | 180 mm |
| Placera brännare/kokzon 4: | Rechts voor |
| Brännare/kokzons diameter 4: | 145 mm |
| Kokzon 1 form: | Rond |
| Kokzon 2 form: | Rond |
| Kokzon 3 form: | Rond |
| Kokzon 4 form: | Rond |
| AC-ingångsspänning: | 400 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Vikt inkl. förpackning: | 34000 g |
| Djup med öppen dörr: | 1150 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Typ av bestickfack: | Korg |
| AquaSensor-funktion: | Ja |
| Apparatens placering: | Halvintegrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 44 dB |
| Installationsfack, bredd: | 450 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 8.5 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.1 W |
| Periodlängd: | 195 min |
| Längd på anslutningsslang: | 1.65 m |
| Utloppets slanglängd: | 2.05 m |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 9 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | 60min 65°C, Auto 45-65°C, Eco, Glass/delicate, Intensive, Silent |
| Kontrollpanelens färg: | Rostfritt stål |
| Installationsfack, höjd (min): | 815 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 875 mm |
| Automatisk diskmedels-identifiering: | Ja |
| Justering av fötter: | 60 mm |
| Produktens storlek: | Slimline (45 cm) |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Siemens iQ300 SR536S07IE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Siemens Manualer
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
28 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
