Siemens iQ300 SX736X02IH Bruksanvisning
Siemens Diskmaskin iQ300 SX736X02IH
Läs gratis den bruksanvisning för Siemens iQ300 SX736X02IH (21 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Siemens iQ300 SX736X02IH eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/21

1
*9001394198*640 642 var.Scharnier 50mm k.SW 86,59001394198 (9805)
GH
IU
HQ
QO
LW
HO
HV
SW
VY
QR
IL
GD
WU
EV
ID
DU
NR
]K
XN
UR
EJ
MD
0RQWDJHDQOHLWXQJ
1RWLFHGHPRQWDJH
,QVWDOODWLRQLQVWUXFWLRQV
0RQWDJHYRRUVFKULIW
,VWUX]LRQLSHULOPRQWDJJLR
2ƅƈƄƀƆƒƔRRȖžƔƈƓƈƒ
,QVWUXFFLRQHVGHPRQWDMH
,QVWUXo}HVGHPRQWDJHP
0RQWHULQJVDQYLVQLQJ
0RQWHULQJVDQYLVQLQJ
$VHQQXVRKMH
0RQWHULQJVYHMOHGQLQJ
0RQWDMN×ODYX]X
8SXWD]DPRQWDŒX
㶡櫝渌䠦
ƦǜFǡSǢǙǥLǮǖǛRǜǡDǕǢ
,QVWUXFŀLXQHDGHPRQWDM
ǂǞǩǡǑǏǜǔǖǏǛǝǜǡǏǕ
ᑅᒔᑚᑩᒝᒌᐓ瞺ᐁᐳ䔟孒
UX
FV
SO
KX
KU
PN
VO
VU
OW
OY
VN
VT
ƷǜFǡSǢǙǥǗǮǞRǛRǜǡDǕǢ
0RQWiŒQtQiYRG
,QVWUXNFMDPRQWDŐX
6]HUHOpVLXWDVtWiV
8SXWD]DPRQWDŒX
ǂǞDǡFǡǑRǖDǛRǜǡDǕD
1DYRGLOR]DPRQWDŒR
8SXWVWYR]DPRQWDŒX
0RQWHHULPLVMXKHQG
0RQWDYLPRLQVWUXNFLMD
0RQWôŒDVSDPôFĖED
1iYRGQDPRQWiŒ
8GKs]XHVSsUPRQWLP
HW
KH
GH
IU
HQ
QO
LW
HO
HV
SW
VY
QR
IL
GD
WU
UX
FV
SO
EHU.XQGHQGLHQVWHUKlOWOLFK
'LVSRQLEOHSDUOHELDLVGXVHUYLFHDSUqV²YHQWH
$YDLODEOHIURPFXVWRPHUVHUYLFH
7HJHQPHHUSULMVELMGH6HUYLFHGLHQVWYHUNULMJEDDU
'LVSRQLELOLSUHVVRLOVHUYL]LRDVVLVWHQ]DFOLHQWL
źƞƖƨƔƚYƨƖƞƖyƨƜYƩƜƥƚƧƔƖƨƚƫYƞģƓƦ
6HSXHGHDGTXLULUDWUDYpVGHO6HUYLFLR
3RGHVHUDGTXLULGRQRVQRVVRV
NDQInVYLD6HUYLFH
InHVKRVNXQGHVHUYLFH
6DDWDYLVVDKXROWRSDOYHOXVWD
.DQN¡EHVKRVVHUYLFHDIGHOLQJHQ
ƚƣƩƜƥƒƨƜƧƜƦƚƠƖƨƲY
GH$VLVWHQFLD7pFQLFD2ILFLDOGHODPDUFD
6HUYLoRV7pFQLFRV
<HWNLOLVHUYLV]HULQGHQDO×QDELOLU
ǐRǪDZRdzRǯǷǻǬǶȀǦFHSǦǬFDZRǰǺHDZǶSH
.GLVSR]LFLSŀHVVHUYLVQtVOXšEX
'RX]\VNDQLDZSXQNFLHVHUZLVRZ\P
KU
PN
PRšHGRELWLNRGVOXšEHRGUšDYDQMD
FHǨRǥǬǦDdzSHǮǷFǯǷǪǥDǶDǫDǮǷdzǷǦDǻǬ
KX$YHYĺV]ROJiODWRQNHUHV]WONDSKDWy
ǵǩǴǦǬǫǬ
VO
VU
OW
OY
HW
VN
VT
EV
ID
DU
NR
]K
XN
UR
EJ
MD
KH
/DKNRQDEDYLWHYVHUYLVQLVOXšEL
0RšHVHQDEDYLWLSUHNRVHUYLVQHVOXšEH
-øJDOLPDJDXWLNOLHQWŘDSWDUQDYLPRVHUYLVH
9DUVDıHPWVHUYLVDGLHQHVWô
NVLJHNOLHQGLWHHQLQGXVHOW
'RVWDQHWHYVOXšEH]iND]QtNRP
â6LJXURKHWQsSsUPMHWVHUYLVLW
0RšHVHGRELWLSUHNRVHUYLVQHVOXšEH
㘇爲營㝆㘦䤥㒹猀砀潅䆯
ǐRǪDZDRǶSǬǰDǶǬǻHSHǫFHSǦLFDZǷFǯǷǪǥǷ
â6HREŊLQHGHODVHUYLFLXOSHQWUXFOLHQŊL
ǰDzǪǩǨǤǵǩDZǤǰǩǴǬǦǵdzǩǺǬǤǯǬǫǬǴǤDZǬǶǩ
穿㶺ᑖᒝᑴᑚᏳᐱ㑁址㘇挕
LGELVDGLGDSDWNDQPHODOXL&XVWRPHU6HUYLFH
NNΛίκάβλЌυαζίμδєκλίμνθκμΪευЄυηήΪΪενυηΪ
ΰΪμΪήυ
LG,QVWUXNVL3HPDVDQJDQ
NNƦǠǙǔȄǝǠǢǡǢǟǏǚǪǜȌǠȄǏǢǚǏǟ
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Siemens |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | iQ300 SX736X02IH |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 36246 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 865 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 262 kWh |
| Torksystem: | Värmeväxlare |
| Sladdlängd: | 1.75 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 6 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Doseringsassistent: | Ja |
| Antal temperaturinställningar: | 5 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Extra torr: | Ja |
| Glasskydd: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.92 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 2660 l |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Inbyggd vattenavhärdare: | Ja |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Vikt inkl. förpackning: | 39000 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| AquaSensor-funktion: | Ja |
| Apparatens placering: | Helt integrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 44 dB |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 925 mm |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 9.5 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.1 W |
| Periodlängd: | 210 min |
| Alarm: | Ja |
| Längd på anslutningsslang: | 1.65 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.9 m |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 13 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | 60min 65°C, Auto 45-65°C, Eco 50°C, Glass/delicate, Intensive, Quick 45°C |
| Kontrollpanelens färg: | Rostfritt stål |
| Salt-indikator: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 865 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 925 mm |
| Automatisk diskmedels-identifiering: | Ja |
| Produktens storlek: | Full storlek (60 cm) |
| Lastningsgivare: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Siemens iQ300 SX736X02IH ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Siemens Manualer
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
28 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026