Siemens iQ300 SR536S01IE Bruksanvisning
Siemens Diskmaskin iQ300 SR536S01IE
Läs gratis den bruksanvisning för Siemens iQ300 SR536S01IE (48 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 47 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Siemens iQ300 SR536S01IE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/48
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Siemens |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | iQ300 SR536S01IE |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 32000 g |
| Bredd: | 448 mm |
| Djup: | 573 mm |
| Höjd: | 815 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 220 kWh |
| Torksystem: | Värmeväxlare |
| Sladdlängd: | 1.75 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Antal tvättprogram: | 6 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Doseringsassistent: | Ja |
| Antal temperaturinställningar: | 5 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Glasskydd: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.78 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 2380 l |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 ° C |
| Inbyggd vattenavhärdare: | Ja |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Vikt inkl. förpackning: | 34000 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Typ av bestickfack: | Korg |
| AquaSensor-funktion: | Ja |
| Apparatens placering: | Halvintegrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 44 dB |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 8.5 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.1 W |
| Periodlängd: | 195 min |
| Längd på anslutningsslang: | 1.65 m |
| Utloppets slanglängd: | 2.05 m |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 9 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | 60min 65°C, Auto 45-65°C, Eco, Glass/delicate, Intensive, Silent |
| Kontrollpanelens färg: | Rostfritt stål |
| Installationsfack, höjd (min): | 815 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 875 mm |
| Automatisk diskmedels-identifiering: | Ja |
| Justering av fötter: | 60 mm |
| Produktens storlek: | Slimline (45 cm) |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Siemens iQ300 SR536S01IE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Siemens Manualer
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
28 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
