Siemens iQ300 WM14E2G0 Bruksanvisning
Siemens tvättmaskin iQ300 WM14E2G0
Läs gratis den bruksanvisning för Siemens iQ300 WM14E2G0 (36 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 53 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Siemens iQ300 WM14E2G0 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Siemens |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | iQ300 WM14E2G0 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 67100 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 848 mm |
| Sladdlängd: | 1.6 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 56 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 215 min |
| Justerbara fötter: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Cold, Cotton, Easy care, Hand/wool, Hand, Wool, Mix, Quick, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Certifiering: | CE, VDE |
| Dörrdiameter: | 300 mm |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10686 l |
| Djup med öppen dörr: | 990 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 55 l |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 75 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.72 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 1.9 W |
| Ansluten effekt: | 2300 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 165 kWh |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.2 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Halv-belastning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 180 ° |
| Justering av fötter: | 15 mm |
| Innerbelysning: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Siemens iQ300 WM14E2G0 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Siemens Manualer
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
