Smeg C6IMX2 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg C6IMX2 (27 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 29 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 5.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
27
Nedladdningar
1.547
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | C6IMX2 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 56100 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 598 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Grill: | Ja |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.99 kWh |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Övervärme + grill: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Vikt inkl. förpackning: | 63000 g |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens bruttokapacitet: | 79 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 70 l |
| Cool dörr: | Ja |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Hyllor material: | Metall |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Tittfönster: | Ja |
| Grill styrka: | 1700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 160 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 210 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 211 x 191 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1600 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1200 W |
| Ugnström: | 2700 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.8 kWh |
| Kokzon 3, boost: | 2300 W |
| Kokzon 2, boost: | 1850 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 10200 W |
| Kokzon 1, boost: | 2300 W |
| Kokzon 4, boost: | 1400 W |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Ugnens placering: | Botten |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Enkel att rengöra (ugn): | Ja |
| Ugnens invändiga ytbehandling: | Emalj |
| Förvaringsutrymmets placering: | Botten |
| Typ av förvaringsutrymme: | Nedfällbar förvaringslucka |
| Material i ugnens dörr: | Glas |
| Ugnstimer: | Ja |
| Effekt, övre värmare: | 1000 W |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 210 x 190 mm |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.88 MJ |
| Halv grill: | Ja |
| Material i förvaringsutrymmets dörr: | Glas |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026