Smeg C6IPWHM2 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg C6IPWHM2 (1 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 21 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
1
Nedladdningar
1.757
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | C6IPWHM2 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 60100 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Grill: | Ja |
| Antal funktioner: | 9 |
| Förpackningens bredd: | 670 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Nej |
| Rotisserie: | Nej |
| Avfrostningsfunktion: | Nej |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Höjd (min): | 850 mm |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.99 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 95.2 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 280 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Konvektionskraft: | 2000 W |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Antal bakplåtar: | 2 |
| Visa siffror: | 4 siffror |
| Förvaringsfack: | Ja |
| Snabb värme: | Ja |
| Grill med fläkt: | Ja |
| Kylfläkt: | Ja |
| Bakplåt: | Ja |
| Programmerbar ugn: | Nej |
| Plintpanel: | Nej |
| Övervärme + grill: | Ja |
| Integrerat stänkskydd: | Nej |
| Lutande grill: | Nej |
| Dubbel grill: | Ja |
| Automatisk avstängning av ugnen: | Nej |
| Övervärme + Grill + Fläkt: | Ja |
| Indikator för vald kokzon: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| bruksanvisning: | Ja |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 675 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 66900 g |
| Ugnstyp: | Conventional, Fan, Static |
| Eco-läge: | Ja |
| Wok brännare: | Nej |
| Typ av strömkontakt: | Utan stickkontakt |
| Ugnens bruttokapacitet: | 79 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 70 l |
| Intrastat-kod: | 85166010 |
| Antal nivåer: | 5 |
| Ugnens innermått (B x D x H): | 360 x 460 x 425 mm |
| Cool dörr: | Ja |
| Typ av ugnstimer: | Digital |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Material, hölje: | Metall |
| Växelström Frekvens: | 50 / 60 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Hyllor material: | Krom |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 44 A |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Lavasten ingår: | Nej |
| Harmonized System (HS)-kod: | 851660 |
| Antal fläktar: | 1 fläkt/-ar |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 180 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Medium |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Medium |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 180 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Medium |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 180 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1500 W |
| Ugnström: | 3000 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Antal galler: | 1 |
| Normalkokning: | Ja |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.8 kWh |
| Kokzon 3, boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, boost: | 3000 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 10000 W |
| Höjdjustering: | 70 mm |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 85166010 |
| Kokzon 1, boost: | 3000 W |
| Kokzon 4, boost: | 3000 W |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Invändigt ytskikt: | Emalj |
| Antal kokzoner som kan användas samtidigt: | 4 |
| Teleskopskena ingår: | Ja |
| Bakplåt 1, djup: | 20 mm |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Värmningslåda: | Nej |
| Ugnens placering: | Botten |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Teleskophyllor: | Ja |
| Löstagbara hyllor: | Ja |
| Typ av skena: | Stålskenor |
| Wok-ring: | Nej |
| Grillpanna: | Nej |
| Stektermometer: | Ja |
| Ugnens invändiga ytbehandling: | Emalj |
| Klar larm: | Ja |
| Förvaringsutrymmets placering: | Botten |
| Typ av förvaringsutrymme: | Nedfällbar förvaringslucka |
| Antal tillagningszoner med förstärkningsfunktion: | 4 |
| Bridge-funktion: | Ja |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Antal ugnsgaller: | 1 |
| Hälltimer: | Ja |
| Ugnstimer: | Ja |
| Indikerar att spisen är på: | Ja |
| Effekt, övre värmare: | 1000 W |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Infällbara vred: | Nej |
| Timer med pekkontroll: | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Handtag material: | Rostfritt stål |
| Kontrollpanelens material: | Metall |
| Justerbar värmeinställning: | Ja |
| Grillning med öppen lucka: | Nej |
| Löstagbara hyllskenor: | Ja |
| Stopp till ugnsgaller: | Ja |
| Halv grill: | Ja |
| Typ av spistimer: | Digital |
| Matlagningstermometer ingår: | Ja |
| Roterande grillspett: | Nej |
| Grillning med stängd lucka: | Ja |
| Antal ugnsnät: | 1 |
| Material i förvaringsutrymmets dörr: | Metall |
| Bakplåt 2, djup: | 40 mm |
| Typ av stektermometer: | Kabel |
| Undervärme och fläkt: | Ja |
| Glasform ingår: | Nej |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Ja |
| Grillplattan, set: | Nej |
| Automatisk avstängning av spishällen: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026