Smeg C9GMMB2 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg C9GMMB2 (7 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 21 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
7
Nedladdningar
1.684
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | C9GMMB2 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 78200 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 900 mm |
| Höjd: | 600 mm |
| Grill: | Ja |
| Antal funktioner: | 11 |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 8 |
| Antal gasbrännare: | 6 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.21 kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Förvaringsfack: | Ja |
| Grill med fläkt: | Ja |
| Övervärme + grill: | Ja |
| Automatisk avstängning av ugnen: | Ja |
| Övervärme + Grill + Fläkt: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Vikt inkl. förpackning: | 89300 g |
| Eco-läge: | Ja |
| Wok brännare: | Ja |
| Ugnens bruttokapacitet: | 129 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 115 l |
| Typ av ugnstimer: | Digital |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömkabel ingår: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Tittfönster: | Ja |
| Antal fläktar: | 2 fläkt/-ar |
| Grill styrka: | 1700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 6 |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Central bak |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Tvåzoners |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Front / Top front |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 4200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1800 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.98 kWh |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 3200 W |
| Anslutningseffekt (gas): | 12600 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1800 W |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Handtagets färg: | Silver |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Ugnens placering: | Botten |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Enkel att rengöra (ugn): | Ja |
| Ugnsgaller: | Ja |
| Stektermometer: | Ja |
| Förvaringsutrymmets placering: | Botten |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Material i ugnens dörr: | Glas |
| Antal ugnsgaller: | 1 |
| Ugnstimer: | Ja |
| Avfrostning program mängd: | 1 |
| Effekt, övre värmare: | 1200 W |
| Effekt, undre värmare: | 1700 W |
| Placering av platta/tillagningsyta 6: | Höger bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 6: | gas |
| Effekt på platta/tillagningsyta 6: | 3000 W |
| Timer med pekkontroll: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Handtag material: | Rostfritt stål |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 3.53 MJ |
| Kontrollpanelens material: | Rostfritt stål |
| Halv grill: | Ja |
| Gastyp: | Naturgas |
| Spillbricka: | Ja |
| Typ av stektermometer: | Kabel |
| Undervärme och fläkt: | Ja |
| Antal uppsamlingstråg: | 2 |
| Basvärme och fläkt: | Ja |
| Fascia-kylsystem: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026