Smeg C9IMX-2 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg C9IMX-2 (26 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 26 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
26
Nedladdningar
691
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | C9IMX-2 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 898 mm |
| Djup: | 598 mm |
| Höjd: | 880 mm |
| Grill: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 8 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.19 kWh |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Användarvänlig: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnens bruttokapacitet: | 119 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 119 l |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| Barnsäkert: | Ja |
| Grill styrka: | 2900 W |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 5 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 145 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Extra stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 270 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Liten |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 210 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1400 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 3000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 3700 W |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 119 l |
| Totalt ugn: | 2900 W |
| Ugnström: | 2900 W |
| Normalkokning: | Ja |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 14500 W |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026