Smeg C9IMX9-1 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg C9IMX9-1 (56 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 33 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
56
Nedladdningar
1.514
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | C9IMX9-1 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 78500 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Grill: | Ja |
| Förpackningens bredd: | 960 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Rotisserie: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Höjd (min): | 880 mm |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 9 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.21 kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Antal bakplåtar: | 2 |
| Förvaringsfack: | Ja |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Grill med fläkt: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Indikator för vald kokzon: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| bruksanvisning: | Ja |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 670 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 87600 g |
| Eco-läge: | Ja |
| Wok brännare: | Nej |
| Ugnens bruttokapacitet: | - l |
| Ugnens nettokapacitet: | 115 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Typ av ugnstimer: | Digital |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Hyllor material: | Krom |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 58 A |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Antal fläktar: | 2 fläkt/-ar |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 5 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 210 x 190 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Liten |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 180 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 220 x 185 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 270 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 210 x 190 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1600 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1200 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.98 kWh |
| Kokzon 3, boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, boost: | 1850 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 13200 W |
| Höjdjustering: | 35 mm |
| Kokzon 1, boost: | 2300 W |
| Kokzon 4, boost: | 1400 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 2300 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | Elektrisk |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Bakplåt 1, djup: | 20 mm |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Överfyllnadsskydd: | Nej |
| Ugnens placering: | Botten |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Teleskophyllor: | Ja |
| Ugn 2, avtagbar glaslucka: | Ja |
| Ugnsgaller: | Ja |
| Stektermometer: | Ja |
| Ugnens invändiga ytbehandling: | Emalj |
| Klar larm: | Ja |
| Förvaringsutrymmets placering: | Botten |
| Typ av förvaringsutrymme: | Nedfällbar förvaringslucka |
| Antal tillagningszoner med förstärkningsfunktion: | 5 |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Antal ugnsgaller: | 2 |
| Ugnstimer: | Ja |
| Diameter på platta/tillagningsyta 5: | 210 mm |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 210 x 190 mm |
| Kokzon 5, boost: | 3000 W |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Bakplåt 2, djup: | 40 mm |
| Antal uppsamlingstråg: | 2 |
| Kemikalieskattesänkning (Sverige): | 50 |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Ja |
| Ugnspanna: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026