Smeg CG90IANT9 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg CG90IANT9 (48 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg CG90IANT9 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | CG90IANT9 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 67600 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Grill: | Ja |
| Antal funktioner: | 6 |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.29 kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 115 l |
| Cool dörr: | Ja |
| Typ av ugnstimer: | Digital |
| Föräldrakontroll: | Ja |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Antal fläktar: | 1 fläkt/-ar |
| Grill styrka: | 2900 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 210 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 180 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 210 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1300 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.98 kWh |
| Kokzon 3, boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, boost: | 1400 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 10600 W |
| Kokzon 1, boost: | 3000 W |
| Kokzon 4, boost: | 1400 W |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Antal kokzoner som kan användas samtidigt: | 4 |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Bottenvärme: | Ja |
| Ugnens placering: | Botten |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Ugnsgaller: | Ja |
| Ugnens invändiga ytbehandling: | Emalj |
| Klar larm: | Ja |
| Antal tillagningszoner med förstärkningsfunktion: | 4 |
| Material i ugnens dörr: | Glas |
| Antal ugnsgaller: | 1 |
| Ugnstimer: | Ja |
| Indikerar att spisen är på: | Ja |
| Effekt, övre värmare: | 1200 W |
| Effekt, undre värmare: | 1700 W |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 3.53 MJ |
| Omslag material: | Glas |
| Grillning med stängd lucka: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg CG90IANT9 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026