Smeg CO61CMA Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg CO61CMA (11 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg CO61CMA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/11

37
Contents
INSTRUCTIONS FOR THE USER: these contain user advice, description of
the commands and the correct procedures for cleaning and maintenance
of the appliance.
INSTRUCTIONS FOR THE INSTALLER: these instructions are intended for
the qualified technician who must perform the installation, put it into
operation and test the appliance.
Further information about the products can be found at www.smeg.com
@
1.INSTRUCTIONS FOR USE.........................................................................38
2.SAFETY PRECAUTIONS............................................................................ 40
3.ENVIRONMENTAL RESPONSIBILITY........................................................ 42
4.KNOW YOUR APPLIANCE......................................................................... 43
5.AVAILABLE ACCESSORIES.......................................................................44
6.FRONT PANEL............................................................................................46
7.CLOCK WITH TIMER AND COOKING END TIMER...................................48
8.USING THE COOKING HOB....................................................................... 49
9.USING THE OVEN......................................................................................51
10.COOKING WITH THE OVEN....................................................................... 55
11.CLEANING AND MAINTENANCE............................................................... 62
12.EXTRAORDINARY MAINTENANCE...........................................................64
13.INSTALLING THE APPLIANCE................................................................... 66
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | CO61CMA |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Antal hyllor: | 2 galler |
| Justerbar termostat: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Effekt: | 9900 W |
| Strömförbrukning (vanlig): | 1250 W |
| Material, hölje: | Glass, Stainless steel |
| Antal spänningsnivåer: | 5 |
| Grill styrka: | 2000 W |
| Typ av spishäll: | Keramisk |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Liten |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Typ av timer: | Mekanisk |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2200 W |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 65 l |
| Inkluderad ugn: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg CO61CMA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026