Smeg CP60IX9 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg CP60IX9 (34 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg CP60IX9 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/34

Contents
3
EN
1 Instructions4
1.1 General safety instructions4
1.2 Identification plate5
1.3 Manufacturer liability5
1.4 Appliance purpose5
1.5 Disposal5
1.6 This user manual6
1.7 How to read the user manual6
2 Description7
2.1 General Description7
2.2 Cooking hob7
2.3 Control panel8
2.4 Other parts9
2.5 Available accessories10
3 Use11
3.1 Instructions11
3.2 First use12
3.3 Using the accessories12
3.4 Using the hob13
3.5 Using the storage compartment17
3.6 Using the oven17
3.7 Cooking advice19
3.8 Programmer clock20
4 Cleaning and maintenance24
4.1 Instructions24
4.2 Cleaning the appliance24
4.3 Removing the door25
4.4 Cleaning the door glazing26
4.5 Removing the internal glass panels26
4.6 Cleaning the inside of the oven27
4.7 Pyrolysis: automatic oven cleaning28
4.8 Extraordinary maintenance30
5 Installation31
5.1 Electrical connection31
5.2 Positioning33
We advise you to read this manual carefully, which contains all the instructions for
maintaining the appliance's aesthetic and functional qualities.
For further information on the product: www.smeg.com
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | CP60IX9 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 860 mm |
| Grill: | Ja |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Rotisserie: | Ja |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 10 |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 280 ° C |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Produktens färg: | Svart, silver |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Effekt: | 10400 W |
| Ugnens bruttokapacitet: | 79 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 79 l |
| Cool dörr: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Grill styrka: | 2700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 145 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Extra stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 210 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Liten |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 180 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1400 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1850 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2600 W |
| Precisionspenna: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 3700 W |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 79 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Ugnström: | 2700 W |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg CP60IX9 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026