Smeg SI2631B Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SI2631B (27 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg SI2631B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/27

MANUALE D’USO
USER’S GUIDE
MANUEL D'UTILISATION
BEDIENUNGSANLEITUNG
GEBRUIKSAANWIJZING
MANUAL DE USO
MANUAL DE UTILIZAÇÃO
BRUKSANVISNING
РУКОВОДСТВО ПО ЭКСПЛУАТАЦИИ
BRUGERVEJLEDNING
D
D
D
D
DK
K
K
KK
PIANO INDUZIONE
INDUCTION HOB
PLAN A INDUCTION
INDUKTIONSKOCHFELD
INDUCTIEPLAAT
ENCIMERA A INDUCCIÓN
PLACA POR INDUÇÃO
INDUKTIONSHÄLL
ИНДУКЦИОННОЙ ВАРОЧНОЙ ПАНЕЛИ
INDUKTIONSKOGEPLADE
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SI2631B |
| Bredd: | 590 mm |
| Djup: | 520 mm |
| Höjd: | 55 mm |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Effekt: | 7100 W |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Displaytyp: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 3 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 3 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 180 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 140 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 280 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1500 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 2000 W |
| Stora brännare / kokzon: | 3600 W |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 3000 W |
| Dimensioner på Installationsfack (BxDxH): | 560 x 490 x 55 mm |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Sjud brännare / kokzon diameter: | 140 mm |
| Regelbunden brännare / kokzon diameter: | 180 mm |
| Stora brännare / kokzon diameter: | 280 mm |
| Kokzon 3, boost: | 3600 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SI2631B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026