Smeg CX61GMPZ Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg CX61GMPZ (1 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg CX61GMPZ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

CX61GMPZ
A
1.05kWh/cycle*
0.78kWh/cycle*
65L
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | CX61GMPZ |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 51000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Grill: | Ja |
| Antal funktioner: | 9 |
| Sladdlängd: | 1.15 m |
| Förpackningens bredd: | 670 mm |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.05 kWh |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Grill med fläkt: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 675 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 58300 g |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 65 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Tittfönster: | Ja |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 3000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1000 W |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.78 kWh |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 2900 W |
| Anslutningseffekt (gas): | 7650 W |
| Hällskydd för spishäll: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.81 MJ |
| Gastyp: | Naturgas |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg CX61GMPZ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026