Smeg CPF9GPAN Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg CPF9GPAN (72 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 7 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
72
Nedladdningar
1.256
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | CPF9GPAN |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 92800 g |
| Bredd: | 898 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 920 mm |
| Grill: | Ja |
| Antal funktioner: | 10 |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Rotisserie: | Nej |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Höjd (min): | 890 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 20 |
| Antal gasbrännare: | 6 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.84 kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Certifiering: | WEEE, CE |
| Förvaringsfack: | Ja |
| Bakplåt: | Ja |
| Programmerbar ugn: | Ja |
| Produktens färg: | Antracit |
| bruksanvisning: | Ja |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnens bruttokapacitet: | 126 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 115 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ström: | 18 A |
| Tittfönster: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Grill styrka: | 2900 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 6 |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Mitten bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Medium |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Liten |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Mitten fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Tvåzoners |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Liten |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 4200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1800 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 1.45 kWh |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 4000 W |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1800 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Medium |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Bottenvärme: | Ja |
| Ugnens placering: | Botten |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Teleskophyllor: | Ja |
| Löstagbara hyllor: | Ja |
| Wok-ring: | Ja |
| Klar larm: | Ja |
| Förvaringsutrymmets placering: | Botten |
| Typ av förvaringsutrymme: | Förvaringslåda |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Material i ugnens dörr: | Glas |
| Ugnstimer: | Ja |
| Placering av platta/tillagningsyta 6: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 6: | Stor |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 6: | gas |
| Effekt på platta/tillagningsyta 6: | 3000 W |
| Typ av elektronisk tändning: | Enhandständning |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Löstagbara hyllskenor: | Ja |
| Gastyp: | Naturgas |
| Antal ugnsnät: | 2 |
| Material i förvaringsutrymmets dörr: | Metall |
| Typ av värmeelement i grill: | Värmeelement av halogen |
| Löstagbart hällstativ: | Ja |
| Löstagbar brännarkrona: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026