Smeg CX91GMBL Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg CX91GMBL (26 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 24 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
26
Nedladdningar
564
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | CX91GMBL |
| Produkttyp: | Spis med ugn |
| Vikt: | 58000 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Grill: | Ja |
| Antal funktioner: | 6 |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 960 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Självrengörande: | Nej |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 670 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 67900 g |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens bruttokapacitet: | 129 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 115 l |
| Rengöringstyp: | Katalytisk |
| Lamptyp: | halogen |
| Barnsäkert: | Nej |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2900 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 4000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1800 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Typ av ytskikt: | Emalj stål |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 8516601000 |
| Flamskyddad enhet: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1000 W |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Bottenvärme: | Ja |
| Hällskydd för spishäll: | Nej |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Typ av förvaringsutrymme: | Nedfällbar förvaringslucka |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Hälltimer: | Nej |
| Ugnstimer: | Nej |
| Typ av elektronisk tändning: | Enhandständning |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Handtag material: | Rostfritt stål |
| Grillning med öppen lucka: | Nej |
| Grillning med stängd lucka: | Ja |
| Fascia-kylsystem: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026