Smeg CX92IM Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg CX92IM (8 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 22 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.6 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
8
Nedladdningar
258
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | CX92IM |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 75800 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Grill: | Ja |
| Antal funktioner: | 6 |
| Förpackningens bredd: | 960 mm |
| Ångkokning: | Nej |
| Rotisserie: | Nej |
| Avfrostningsfunktion: | Nej |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 2 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.99 kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Övervärme: | Nej |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Antal hyllor: | 1 galler |
| Antal bakplåtar: | 3 |
| Minsta säkringsskydd: | 33 A |
| Bakplåt: | Ja |
| Brödbakningsfunktion: | Nej |
| Ugn 2 brödbakningsfunktion: | Nej |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Låddjup: | 670 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 84200 g |
| Eco-läge: | Ja |
| Wok brännare: | Nej |
| Ugnens bruttokapacitet: | 79 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 70 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Typ av ugnstimer: | Digital |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Ström: | 33 A |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Nej |
| Grill styrka: | 1700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 210 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 180 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 210 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1300 W |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 105 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Ugnström: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Invändigt ytskikt: | Emalj |
| Teleskopskena ingår: | Ja |
| Bakplåt 1, djup: | 20 mm |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Bottenvärme: | Nej |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Teleskophyllor: | Ja |
| Långsam tillagning: | Nej |
| Ugn med varmhållningsfunktion: | Nej |
| Enkel att rengöra (ugn): | Ja |
| Ugn 2, storlek: | Liten |
| Ugn 2, strömkälla: | Elektrisk |
| Ugn 2, nettokapacitet: | 35 l |
| Ugn 2, bruttokapacitet: | 35 l |
| Ugn 2, grill: | Ja |
| Ugn 2, grillens effekt: | 1300 W |
| Ugn 2, avtagbar glaslucka: | Ja |
| Ugn 2, Antal hyllor: | 1 galler |
| Ugn 2, invändig lampa: | Ja |
| Ugn 2, energiförbrukning (normal): | 0.74 kWh |
| Ugnsgaller: | Ja |
| Stektermometer: | Nej |
| Ugnens invändiga ytbehandling: | Emalj |
| Klar larm: | Ja |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Antal ugnsgaller: | 2 |
| Hälltimer: | Nej |
| Ugnstimer: | Ja |
| Pizzatillagningsfunktion: | Nej |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.88 MJ |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
| Ugn 2, Antal paneler med glasdörrar: | 3 |
| Ugn 2, dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Ugn 2, Antal hyllpositioner: | 4 |
| Ugn 2, intern ytbeläggning: | Emalj |
| Ugn 2, katalytiska höljen på sidoväggar: | Nej |
| Grillning med öppen lucka: | Nej |
| Halv grill: | Nej |
| Ugn 2, termostatområde: | 50 - 245 ° C |
| Grillning med stängd lucka: | Ja |
| Ugn 2, effekt: | 2000 W |
| Bakplåt 2, djup: | 40 mm |
| Övre och nedre uppvärmning (ugn 2): | Ja |
| Undervärme och fläkt: | Ja |
| Ugn 2, innermått (B x D x H): | 311 x 206 x 418 mm |
| Ugn 2, upptiningsfunktion: | Nej |
| Ugn 2, Antal funktioner: | 4 |
| Ugn 2, rotisserie: | Nej |
| Ugn 2, återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Ugn 2, Långsam tillagning: | Nej |
| Ugn 2, varmhållningsfunktion: | Nej |
| Ugn 2, Toppvärme: | Nej |
| Ugn 2, Bottenvärme: | Ja |
| Ugn 2, ångkokning: | Nej |
| Ugn 2, Basvärme och fläkt: | Nej |
| Ugn 2, undervärme och fläkt: | Nej |
| Ugn 2, Topp, botten och fläkt: | Nej |
| Teleskopsskenor för ugn: | Nej |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026