Smeg F610AN Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg F610AN (52 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg F610AN eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/52

211
Inhoudsopgave
AANWIJZINGEN VOOR DE GEBRUIKER: hier vindt u advies betreffende het
gebruik, de beschrijving van de bedieningen en de correcte handelingen
voor de reiniging en het onderhoud van het toestel.
INSTRUCTIES VOOR DE INSTALLATEUR: deze zijn bedoeld voor de
gekwalificeerde technicus die de installatie, de indienststelling en de
keuring van het toestel moet uitvoeren.
Meer informatie over onze producten kunt u vinden op de website
www.smeg.com
@
1.GEBRUIKSVOORSCHRIFTEN ......................................................212
2.WAARSCHUWINGEN BETREFFENDE DE VEILIGHEID..............214
3.ZORG VOOR HET MILIEU.............................................................216
4.KEN UW OVEN...............................................................................217
5.BESCHIKBARE ACCESSOIRES....................................................218
6.HET GEBRUIK VAN DE OVEN.......................................................221
7.BEREIDINGEN MET DE OVEN......................................................235
8.REINIGING EN ONDERHOUD.......................................................245
9.BUITENGEWOON ONDERHOUD..................................................254
10.DE INSTALLATIE VAN HET TOESTEL...........................................259
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | F610AN |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 10 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.91 kWh |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 280 ° C |
| Justerbar termostat: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Sensor |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 72 l |
| Cool dörr: | Ja |
| Lamptyp: | halogen |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 585 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Grill styrka: | 2700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Precisionspenna: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 72 l |
| Totalt ugn: | 3000 W |
| Normalkokning: | Ja |
| Lätt att rengöra: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg F610AN ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026