Smeg PXL664 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg PXL664 (2 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg PXL664 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/2

PXL664 New product Available
soon
Dolce Stil Novo
HOB, 60 CM, GAS, DOLCE STIL NOVO, BRUSHED
STAINLESS STEEL
EAN13: 8017709217846
Built-in: Ultra-low profile
Burners: Laminate
Pan stands: Stainless steel
Pan Stand Coating: Titanium
Programs / Functions
Total no. of cook zones: 4
No. of gas cook zones: 4
Controls
Type of control setting: Control knobs
Automatic Ignition
Cooking zones
Front left - Gas - AUX - 1000 W
Rear left - Gas - Rapid - 2800 W
Rear right - Gas - Semi Rapid - 1600 W
Front right - Gas - Semi Rapid - 1600 W
Technical Features
Gas Type: G20 Natural gas
Gas safety valves
Accessories Included
Other gas connections provided: Conical
Other gas nozzles included: G30 GPL Liquid gas
Electrical Connection
Electrical connection rating (W): 1 W
Voltage (V): 220-240 V
Type of electric cable: Single phase
Frequency (Hz): 50/60 Hz
Options
KPDSN60B
- Artistic pan stands - Birds design
KPDSN60F
- Artistic pan stands - Fruit design
KPDSN60I
- Artistic pan stands - Butterflies design
KPDSN60L
- Artistic pan stands - Leaves design
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 Guastalla (RE)
Tel. 0522 821 1
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PXL664 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 13300 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 50 mm |
| Förpackningens bredd: | 750 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 610 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 16600 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1000 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1600 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2800 W |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1600 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1600 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 1 W |
| Installation fack djup (min): | 482 mm |
| Installation fack djup (max): | 486 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Termoelement skydd: | Ja |
| Material i hällstativ: | Rostfritt stål |
| Form på standardplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på stor platta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på småkokningsplatta/tillagningsyta: | Rund |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg PXL664 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026