Smeg FA8003P Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FA8003P (104 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg FA8003P eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FA8003P |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Links |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 73400 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 605 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 327 kWh |
| Typ av laddare: | Voorbelading |
| Trumminnehåll: | 62 l |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Djuppackning: | 655 mm |
| Förpackningshöjd: | 890 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Fryskapacitet: | 18 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Tvätt energiförbrukning: | - kWu |
| Vattenförbrukning per cykel: | - l |
| Årlig tvättenergiförbrukning: | 173 kWu |
| Centrifuger läkemedelsklass: | B |
| Ljudnivå (tvätt): | 52 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Ljudnivå under centrifugering: | 81 dB |
| Årlig tvättvattenförbrukning: | 9444 l |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Djup utan handtag: | 630 mm |
| Luftfilter: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Wasprogramma's: | Hygiene/anti-allergy, Black, Cotton, Eco, Hand/wool, Sport, Synthetics |
| Produktens färg: | Gräddfärgad |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 16 h |
| Djup med öppen dörr: | 760 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Total kapacitet netto: | 356 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 43 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 92 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Frysfritt system: | Ja |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 397 l |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 264 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Frostfri (frys): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FA8003P ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026