Smeg FA8005RAO Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FA8005RAO (46 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg FA8005RAO eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FA8005RAO |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 121000 g |
| Bredd: | 706 mm |
| Djup: | 711 mm |
| Höjd: | 2050 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 321 kWh |
| Ismaskin: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.8 m |
| Fryskapacitet: | 9 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 5* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Produktens färg: | Antracit |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 24 h |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | G |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 461 l |
| Bulleremission, klass: | D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Ansluten effekt: | 127 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 128 l |
| Fryskapacitet brutto: | 155 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 510 l |
| Kylkapacitet netto: | 333 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 24 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FA8005RAO ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026