Smeg FAB10RRD5 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FAB10RRD5 (24 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg FAB10RRD5 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB10RRD5 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 41000 g |
| Bredd: | 545 mm |
| Djup: | 659 mm |
| Höjd: | 970 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 142 kWh |
| Sladdlängd: | 1.7 m |
| Förpackningens bredd: | 630 mm |
| Fryskapacitet: | 2.58 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Nej |
| Flaskställ: | Ja |
| Kylmedium: | R600a |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Ursprungsland: | Italien |
| Kylsystem: | Statiskt |
| Djup utan handtag: | 640 mm |
| Bruttovikt: | 54200 g |
| Produktens färg: | Röd |
| Låddjup: | 740 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 50000 g |
| Typ av strömkontakt: | Typ E |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 8 h |
| Djup med öppen dörr: | 1065 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Metall |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 0.42 A |
| Total kapacitet netto: | 122 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Nej |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | - W |
| Fryskapacitet netto.: | 13 l |
| Fryskapacitet brutto: | 13 l |
| Total kapacitet, brutto: | 118 l |
| Kylkapacitet netto: | 104.8 l |
| Positionering på marknaden: | Skåp |
| Bredd med öppen dörr: | 842 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Kemikalieskattesänkning (Sverige): | 50 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FAB10RRD5 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026