Smeg FAB28LWH5 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FAB28LWH5 (16 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg FAB28LWH5 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB28LWH5 |
| Färg på produkten: | Black, Green, White |
| Vikt: | 52 g |
| Bredd: | 601 mm |
| Djup: | 160 mm |
| Höjd: | 1530 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 139 kWh |
| Sladdlängd: | 1.8 m |
| Förpackningens bredd: | 685 mm |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Batterikapacitet: | 500 mAh |
| Kylmedium: | R600a |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Frekvensband: | 2.4 GHz |
| Videolägen som stöds: | 720p |
| Antibakteriell beläggning: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Kylsystem: | Dynamisk (fläktassisterad) |
| Djup utan handtag: | 768 mm |
| Megapixlar: | 1 MP |
| Batteriteknik: | Lithium-Polymeer (LiPo) |
| Produktens färg: | Vit |
| Låddjup: | 860 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 85600 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 9 h |
| Djup med öppen dörr: | 1197 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömkälla: | Elektrisk |
| Ström: | 1 A |
| Total kapacitet netto: | 270 l |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Ansluten effekt: | 90 W |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 26 l |
| Total kapacitet, brutto: | 281 l |
| Kylkapacitet netto: | 244 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Bredd med öppen dörr: | 926 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 244 l |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Färskzon-fack bruttokapacitet: | 255 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FAB28LWH5 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026