Smeg FAB28RB2 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FAB28RB2 (21 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg FAB28RB2 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB28RB2 |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 682 mm |
| Höjd: | 1510 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 180 kWh |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Kylmedium: | R600a |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Djup utan handtag: | 682 mm |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 12 h |
| Djup med öppen dörr: | 1148 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Strömkälla: | Elektrisk |
| Ström: | 0.75 A |
| Total kapacitet netto: | 248 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 39 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Ansluten effekt: | 90 W |
| Fryskapacitet netto.: | 26 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Kylmediets vikt: | 45 g |
| Total kapacitet, brutto: | 256 l |
| Kylkapacitet brutto: | 230 l |
| Kylkapacitet netto: | 222 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FAB28RB2 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026