Smeg FC18EN4AM Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FC18EN4AM (33 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg FC18EN4AM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/33

FC18EN4AX
FC18EN4AM
User Manuel
Freezer - Fridge
EN
Bedienungsanleitung
Kühl-Gefrierkombination
DE
Manuel d’utilisation
Congélateur – Réfrigérateur
FR
Manuale per l’uso
Congelatore - Frigorifero
IT
Handleiding
Vriezer - Koelkast
NL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FC18EN4AM |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 64000 g |
| Bredd: | 1098.6 mm |
| Djup: | 590.6 mm |
| Höjd: | 1238.3 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 263 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.1 m |
| Förpackningens vikt: | 54550 g |
| Förpackningens bredd: | 1270 mm |
| Djuppackning: | 692.2 mm |
| Förpackningshöjd: | 279.4 mm |
| Fryskapacitet: | 4 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Monteringsmetod: | Vloer |
| Kylsystem: | Dynamisk (fläktassisterad) |
| Lämplig för skärmstorlekar: | 30.00 - 50.00 " |
| Maximal viktkapacitet: | 59.09 kg |
| Mått (B x D x H): | 1098.6 x 590.6 x 1238.3 mm |
| Tiltvinkelområde: | -12 - 12 ° |
| Minsta skärmstorlek: | 30.00 " |
| Antal hyllor ingår: | 3 |
| Översta hyllans bredd: | 615.95 mm |
| Djup på översta hyllan: | 419.1 mm |
| Djup på nedre hylla: | 590.55 mm |
| Bredd på nedre hylla: | 1098.55 mm |
| Produktens färg: | Beige |
| Skärmtyp: | LCD |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 18 h |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 324 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 197 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 94 l |
| Fryskapacitet brutto: | 104 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 341 l |
| Kylkapacitet brutto: | 237 l |
| Kylkapacitet netto: | 230 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 22 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FC18EN4AM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026