Smeg FAB28RDGC5 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FAB28RDGC5 (16 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg FAB28RDGC5 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

Beste klant,
Bedankt voor het aanschaffen van Divina Cucina, huishoudelijke apparaten van de
collectie Sicilyismy love, ontworpen door Smeg - Dolce&Gabbana.
Met dit artikel kiest u voor een product
dat de kwaliteit en de technologie van de producten van Smeg combineert met de
creativiteit en de vakkundige virtuositeit vanDolce&Gabbana.
Het aanbrengen van de decoratie op het product gebeurt met behulp van de combinatie
van een gepatenteerd industrieel proces en handmatige handelingen
en dus dienen eventuele onregelmatigheden van de bewerking te worden beschouwd als
unieke en onderscheidende kenmerken.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB28RDGC5 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 73500 g |
| Bredd: | 601 mm |
| Djup: | 728 mm |
| Höjd: | 1530 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 130 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Förpackningens bredd: | 685 mm |
| Fryskapacitet: | 2.6 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Kylsystem: | Dynamisk (fläktassisterad) |
| Djup utan handtag: | 728 mm |
| Justerbara hyllor: | Ja |
| Produktens färg: | Multifärg |
| Låddjup: | 860 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 85600 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 9 h |
| Djup med öppen dörr: | 1197 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Material, hölje: | Stål |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Hyllor material: | Glas |
| Ström: | 1 A |
| Total kapacitet netto: | 270 l |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 35 dB |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 1 |
| Superkylningsfunktion: | Nej |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Ansluten effekt: | 90 W |
| Fryskapacitet netto.: | 26 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Nej |
| Kylkapacitet netto: | 244 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Bredd med öppen dörr: | 926 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Antal löstagbara hyllor: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FAB28RDGC5 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026