Smeg FAB28RRD5 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FAB28RRD5 (16 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 5 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg FAB28RRD5 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB28RRD5 |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 193 g |
| Bredd: | 75.55 mm |
| Djup: | 8.55 mm |
| Höjd: | 164.6 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 139 kWh |
| Sladdlängd: | 1.8 m |
| Förpackningens bredd: | 685 mm |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Batterikapacitet: | 5000 mAh |
| Blåtand: | Ja |
| Kylmedium: | R600a |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Skärm diagonal: | 6.8 " |
| Upplösning: | 1080 x 2388 Pixels |
| Processorfrekvens: | 1.9 GHz |
| Processorfamilj: | Qualcomm Snapdragon |
| Processormodel: | 680 |
| Antal processorkärnor: | 4 |
| RAM-kapacitet: | 8 GB |
| Intern lagringskapacitet: | 128 GB |
| Taltid (3G): | - uur |
| Standbytid (3G): | - uur |
| SIM-korts kapacitet: | Single SIM |
| 3G-standarder: | WCDMA |
| 4G standard: | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-version: | 5.0 |
| Generering av mobilt internet: | 4G |
| Ljudformat som stöds: | 3GPP, AAC, AMR, AWB, FLAC, M4A, MID, MP3, MP4, OGG, WAV |
| Videoformat som stöds: | 3GP, MP4 |
| GPS: | Ja |
| GLONASS: | Ja |
| Elektronisk kompass: | Ja |
| Plats position: | Ja |
| Vormfaktor: | Rechthoek |
| Bakre kameraupplösning (numerisk): | 48 MP |
| Främre kameraupplösning (numerisk): | 16 MP |
| Bakre kamerablixt: | Ja |
| Videoinspelningslägen: | 1080p |
| Typ av främre kamera: | Enkele camera |
| Typ bakre kamera: | Dubbele camera |
| USB uttag: | Ja |
| USB-kontakttyp: | USB Type-C |
| Typ av anslutningskontakt: | USB Type-C |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Skärmform: | Flat |
| Andra bakre kameraupplösningen (numerisk): | 2 MP |
| Bakre kameras slutartid: | 1.8 |
| Främre kameran slutartid: | 2.2 |
| Flash typ: | LED |
| Typ av abonnemang: | Geen abonnement |
| fingeravtrycksläsare: | Ja |
| Snabbladdning: | Ja |
| Beidou: | Ja |
| Galileo: | Ja |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Garantikort: | Ja |
| Inkluderar AC-adapter: | Ja |
| SIM-kortets utmatningsstift: | Ja |
| Antibakteriell beläggning: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Kylsystem: | Dynamisk (fläktassisterad) |
| Djup utan handtag: | 768 mm |
| Display, antal färger: | 16,7 miljoen kleuren |
| Slutartid för andra bakre kameran: | 2.4 |
| Maximal uppdateringshastighet: | 270 Hz |
| Processorarkitektur: | ARM Cortex-A53+Cortex-A73 |
| Bluetooth Low Energy (BLE): | Ja |
| Andra kameraupplösningen: | 8000 x 6000 Pixels |
| Quasi-Zenith satellitsystem (QZSS): | Ja |
| Främre kameraupplösning: | 4608 x 3456 Pixels |
| Wifi: | Ja |
| Type beeldscherm: | LCD |
| Operativsystem gaffel: | EMUI 13.0 |
| Produktens färg: | Röd |
| Låddjup: | 860 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 85600 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 9 h |
| Djup med öppen dörr: | 1197 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömkälla: | Elektrisk |
| Ström: | 1 A |
| Total kapacitet netto: | 270 l |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Ansluten effekt: | 90 W |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 26 l |
| Total kapacitet, brutto: | 281 l |
| Kylkapacitet netto: | 244 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Bredd med öppen dörr: | 926 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 244 l |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Färskzon-fack bruttokapacitet: | 255 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FAB28RRD5 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026