Smeg FAB30LCR5 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FAB30LCR5 (16 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg FAB30LCR5 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB30LCR5 |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Färg på produkten: | Wit |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 41000 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 605 mm |
| Höjd: | 846 mm |
| Nettoskatt: | 900 W |
| Årlig energiförbrukning: | 156 kWh |
| Torksystem: | Warmtepomp |
| Sladdlängd: | 1.35 m |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Startfördröjning: | 24 uur |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Antal torkprogram: | 15 |
| Torkningsklass: | B |
| Cykelns längd: | 209 min |
| Ljudnivå: | 64 dB |
| Anti-veck funktion: | Ja |
| Voight sensor: | Ja |
| Energie-efficiëntieklasse: | A++ |
| Energie consumptie: | 2.17 kWu |
| Årlig-energiförbrukning: | 258.6 kWu |
| Förpackningens vikt: | 42000 g |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Djuppackning: | 630 mm |
| Förpackningshöjd: | 885 mm |
| Fryskapacitet: | 4 kg/24h |
| Dörröppningsriktning utbytbar: | Nee |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Nej |
| Temperaturlarm: | Nej |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Dags att stänga av: | 30 min |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Låg inbyggd kapacitet (öppen upptill): | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Djup utan handtag: | 728 mm |
| Fötter justering: | 15 mm |
| Varningssignal: | Ja |
| Avloppsslangens längd: | 1.3 m |
| Strömförbrukning (behåll den på): | 1 W |
| Strömförbrukning (när avstängd): | 0.5 W |
| Belysning i trumma: | Ja |
| LED programförloppsindikator: | Ja |
| Genomgående öppningsvinkel: | 155 ° |
| Nuvarande omdöme: | 4 A |
| Omgivningstemperatur (min): | 5 °C |
| Antal torknivåer: | 3 |
| Energiförbrukning per cykel (dellast): | 1.16 kWu |
| Placering av vattenreservoar: | Boven |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| AC-ingångsspänning: | 230-240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Type beeldscherm: | LED |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 84512100 |
| Indikatorfilterrengöring: | Ja |
| Indikator för full vattentank: | Ja |
| Utlopp för vattenslang: | Ja |
| Viktad cykeltid: | 158 min |
| Cykeltid (dellast): | 120 min |
| Kondenseringseffektivitet: | 87 procent |
| Kondenseringseffektivitet (dellast): | 87 procent |
| Varuklassificering Automated Tracking System (CCATS): | 84512100 |
| Värmekraft: | 0 W |
| Typ av fotjustering: | Voor & achter |
| Expanderad polystyren (EPS) förpackningsvikt: | 793 g |
| Produktens färg: | Gräddfärgad |
| Låddjup: | 860 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 92400 g |
| Typ av strömkontakt: | Type F (CEE 7/4) |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 30 h |
| Djup med öppen dörr: | 1197 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 294 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | ST-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Ansluten effekt: | 100 W |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 72 l |
| Total kapacitet, brutto: | 298 l |
| Kylkapacitet netto: | 222 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Bredd med öppen dörr: | 926 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FAB30LCR5 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026