Smeg FAB30RPK5 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FAB30RPK5 (16 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg FAB30RPK5 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB30RPK5 |
| Färg på produkten: | Zilver |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 1133 g |
| Bredd: | 520 mm |
| Djup: | 317 mm |
| Höjd: | 241 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 156 kWh |
| Sladdlängd: | 1.35 m |
| Förpackningens bredd: | 685 mm |
| Fryskapacitet: | 4 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Nej |
| Temperaturlarm: | Nej |
| Flaskställ: | Ja |
| Justerbar i höjdled: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Djup utan handtag: | 728 mm |
| Material: | Aluminium |
| Hopfällbar: | Ja |
| Justerbar: | Ja |
| Strömförsörjning via USB: | Ja |
| Tiltvinkelområde: | 0 - 30 ° |
| Antal inbyggda fläktar för kylning: | 1 stuk(s) |
| Produktens färg: | Rosa |
| Låddjup: | 860 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 92500 g |
| Typ av strömkontakt: | Type F (CEE 7/4) |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 30 h |
| Djup med öppen dörr: | 1197 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 294 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | ST-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Ansluten effekt: | 100 W |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 72 l |
| Total kapacitet, brutto: | 298 l |
| Kylkapacitet netto: | 222 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Bredd med öppen dörr: | 926 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FAB30RPK5 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026