Smeg FC18EN1M Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FC18EN1M (27 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg FC18EN1M eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/27

FC18EN1S
FC18EN1X
FC18EN1M
FC18EN1W
User Manuel
Freezer - Fridge
EN
Bedienungsanleitung
Kühl-Gefrierkombination
DE
Manuel d’utilisation
Congélateur – Réfrigérateur
FR
Manuale per l’uso
Congelatore - Frigorifero
IT
Handleiding
Vriezer - Koelkast
NL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FC18EN1M |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 64000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 680 mm |
| Höjd: | 1860 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 263 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.1 m |
| Fryskapacitet: | 8 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Djup utan handtag: | 650 mm |
| Produktens färg: | Beige |
| Skärmtyp: | LCD |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 18 h |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 324 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 197 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 94 l |
| Fryskapacitet brutto: | 104 l |
| Total kapacitet, brutto: | 341 l |
| Kylkapacitet brutto: | 237 l |
| Kylkapacitet netto: | 230 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Bredd med öppen dörr: | 790 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 22 l |
| Antal löstagbara hyllor: | 2 |
| Skyddar mot fingeravtryck: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FC18EN1M ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026