Smeg FAB38RPB Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg FAB38RPB (34 sidor) i kategorin Kyl-frys kombinationer. Denna manual har varit användbar för 11 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
34
Nedladdningar
1.678
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Kyl-frys kombinationer |
| Modell: | FAB38RPB |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 112200 g |
| Bredd: | 706 mm |
| Djup: | 711 mm |
| Höjd: | 2050 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 321 kWh |
| Ismaskin: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.8 m |
| Fryskapacitet: | 9 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Kylmedium: | R600a |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Djup utan handtag: | 711 mm |
| Produktens färg: | Blå |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 24 h |
| Djup med öppen dörr: | 1340 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | G |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 1.27 A |
| Total kapacitet netto: | 461 l |
| Bulleremission, klass: | D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Ansluten effekt: | 127 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 128 l |
| Fryskapacitet brutto: | 155 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylmediets vikt: | 43 g |
| Total kapacitet, brutto: | 510 l |
| Kylkapacitet brutto: | 355 l |
| Kylkapacitet netto: | 333 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 110 ° |
| Bredd med öppen dörr: | 1070 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 309 l |
| Antal löstagbara hyllor: | 2 |
Kyl-frys kombinationer Smeg Manualer
9 Januari 2025
9 Januari 2025
9 Januari 2025
9 Januari 2025
14 Oktober 2024
Kyl-frys kombinationer Manualer
Nyaste Kyl-frys kombinationer Manualer
3 April 2025
2 April 2025
25 Februari 2025
25 Februari 2025
6 Februari 2025