Smeg FAB50LRD Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FAB50LRD (26 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg FAB50LRD eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB50LRD |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 796 mm |
| Djup: | 780 mm |
| Höjd: | 1872 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 300 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Fryskapacitet: | 5.5 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Produktens färg: | Röd |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 10 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Strömkälla: | Elektrisk |
| Total kapacitet netto: | 440 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 44 dB |
| Klimatkategori: | N-T |
| Minsta drifttemperatur: | 16 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Nej |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Äggfack: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 97 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Total kapacitet, brutto: | 467 l |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 343 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 28 l |
| Innerbelysning, frys: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FAB50LRD ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026