Smeg FAB5LPG3 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FAB5LPG3 (12 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg FAB5LPG3 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

Table of Contents
15
1.SAFETY PRECAUTIONS ...................................................................................................... 16
2.INTENDED USE OF THE APPLIANCE ................................................................................. 17
3.INSTALLATION AND CONNECTION ................................................................................... 18
3.1Choice of location and ventilation............................................................................................................. 18
3.2Positioning and levelling the appliance ..................................................................................................... 19
3.3Electrical connection ................................................................................................................................ 19
4.PRODUCT DESCRIPTION ................................................................................................... 20
4.1Shelves ................................................................................................................................................... 20
4.2Top door shelf and bottle container .......................................................................................................... 20
4.3Air vents .................................................................................................................................................. 21
5.MODE OF OPERATION ........................................................................................................ 21
6.MAINTENANCE AND CLEANING ......................................................................................... 24
6.1Cleaning the appliance ............................................................................................................................ 24
6.2Switching off the appliance ...................................................................................................................... 24
6.3Practical advice for saving energy............................................................................................................ 24
7.TROUBLESHOOTING GUIDE .............................................................................................. 25
INSTRUCTIONS FOR THE USER: these instructions contain user recommendations, description of the
commands and the correct procedures for cleaning and maintenance of the appliance.
INSTRUCTIONS FOR THE INSTALLER:these are intended for the qualified technician who must
install the appliance, set it functioning and carry out an inspection test.
Further information about the products can be found at www.smeg.com
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB5LPG3 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 21000 g |
| Bredd: | 400 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 740 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 54 kWh |
| Sladdlängd: | 1 m |
| Flaskställ: | Ja |
| Kylmedium: | R600a |
| Djup utan handtag: | 500 mm |
| Produktens färg: | Grön |
| Djup med öppen dörr: | 800 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Material, hölje: | Stål |
| Strömkälla av typen: | AC |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 40 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 1 |
| Ansluten effekt: | 60 W |
| Kylmediets vikt: | 19 g |
| Kylkapacitet brutto: | 38 l |
| Kylkapacitet netto: | 34 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Positionering på marknaden: | Minibar |
| Dörröppningsvinkel: | 90 ° |
| Bredd med öppen dörr: | 707 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FAB5LPG3 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026