Smeg FC18EN4AX Bruksanvisning
Smeg Kyl-frys kombinationer FC18EN4AX
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FC18EN4AX (33 sidor) i kategorin Kyl-frys kombinationer. Guiden har ansetts hjälpsam av 32 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg FC18EN4AX eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/33

FC18EN4AX
FC18EN4AM
User Manuel
Freezer - Fridge
EN
Bedienungsanleitung
Kühl-Gefrierkombination
DE
Manuel d’utilisation
Congélateur – Réfrigérateur
FR
Manuale per l’uso
Congelatore - Frigorifero
IT
Handleiding
Vriezer - Koelkast
NL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Kyl-frys kombinationer |
| Modell: | FC18EN4AX |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 69000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 650 mm |
| Höjd: | 1860 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 263 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.1 m |
| Förpackningens bredd: | 664 mm |
| Fryskapacitet: | 8 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Turkiet |
| Djup utan handtag: | 650 mm |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 728 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 75000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 18 h |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 324 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 197 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 94 l |
| Fryskapacitet brutto: | 104 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 341 l |
| Kylkapacitet brutto: | 237 l |
| Kylkapacitet netto: | 230 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Bredd med öppen dörr: | 790 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 22 l |
| Antal löstagbara hyllor: | 2 |
| Skyddar mot fingeravtryck: | Ja |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FC18EN4AX ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Kyl-frys kombinationer Smeg Manualer
9 Januari 2025
9 Januari 2025
9 Januari 2025
9 Januari 2025
14 Oktober 2024
14 Oktober 2024
13 Oktober 2024
13 Oktober 2024
12 Oktober 2024
12 Oktober 2024
Kyl-frys kombinationer Manualer
Nyaste Kyl-frys kombinationer Manualer
3 April 2025
2 April 2025
25 Februari 2025
25 Februari 2025
6 Februari 2025
25 Januari 2025
10 Januari 2025
10 Januari 2025
10 Januari 2025
10 Januari 2025